Novinky

Uhříněves - Vršovice 0:6

09.03.2024 22:40

Dnes jsme nepodali tak dobrý výkon jako proti Pragovce, přesto to stačilo na vysokou výhru. První půlhodinu jsme se trápili. Dělali jsme nevynucené chyby a přizpůsobili se pomalému tempu zápasu. Změna přišla a s nástupem Sama a Davida na hřiště. Poté, co dal Sam po pěkné týmové akci šťastný gól, situace se zlepšila. V poklidném tempu jsme si došli pro vítězství, branky dávali třikrát Sam, David, Tomáš a Neubi.

Soupeř neměl jedinou opravdovou tutovku, jen náznaky, ale musíme počítat s tím, že všichni účastníci přeboru budou lepší. Příští týden budeme muset přidat, abychom na Zbraslavi uspěli. Velmi oceňuji počet hráčů na zápase, umožňuje to měnit hru, dnes 16, minule 17. To jsou čísla, která když budeme mít v mistrácích, bude to zvyšovat naše šance na úspěch. K ideálu bychom potřebovali, aby se uzdravil Tomáš Pešek.

Aktuálně

06.03.2024 22:02

Zítra trénink není.

Nominace na sobotu (sraz v Uhříněvsi v 11:45): Kuba A., Kryštof A., Balda, Matěj, Dan, Tomáš J., Albert. Miky, Sam M., Neubi, Viktor, Čenda, David, Andrej, Milan, Honza.

Předběžná nominace na neděli na muže (sraz na Junioru 13:30): Viktor, Albert + ?

Vršovice – Praga 5:1 (4:0)

03.03.2024 18:16
Nejlepší poločas ročníku 2005/6 ve starším dorostu. Soupeř si za první půlku nevytvořil žádnou příležitost, my zhruba šest a tentokrát nás zdobila i efektivita, takže jsme čtyři proměnili.

Dnes uvedu i sestavu, která dominovala: Dan – Viktor, Sam F., Neubi, Honza – Kuba, Albert, Matěj, Tomáš P. – Balda, Tomáš J.

Z výše uvedeného plyne, že jsme přešli na starý dobrý systém 4-4-2 a sedl nám až nečekaně. Jedinou slabinou systému je poddimenzovaný střed pole, kde většinou soupeř hraje se třemi hráči. Jelikož jsme byli nesmírně kompaktní, tuto slabinu jsme eliminovali. Pragovka se přes náš vysoký blok nemohla dostat, naopak chybovala a dávala nám šanci skórovat. Klukům strašně pomohly zkušenosti získané po boku mužů v předchozích zápasech, hráli jsme klidněji, efektivněji, chytřeji a sebevědoměji. Velký podíl na tom, že se na náš fotbal dalo koukat měl Dan, který přepínal krátkou rozehrávku s přesnými dlouhými míči.

Velmi brzo jsme šli do vedení, když Tomáš předvedl svoji typickou akci z levé strany a potvrdil, že se nám s ním vracejí i branky. Pragovka kombinovala před svým pokutovým územím, ale častokrát se dál nedostala. My jsme konečně hráli více po stranách a z centru z levé strany se trefil Balda a všichni věříme, že se nastartoval jeho zaseklý gólostroj. Třetí branku opět po centru ze strany přidal hlavou Kuba, když přehodil vysokého gólmana soupeře. Poslední gól skvělého poločasu dal opět Tomáš, který proměnil (konečně někdo!) penaltu po faulu na Baldu.

Druhý poločas se dostali na hřiště ostatní kluci, bylo extrémně důležité, že jsme se sešli ve velkém počtu, 17 hráčů, to tu už dlouho nebylo. Po přestávce se na naší straně začaly trochu kupit nepřesnosti, hlavně na pravé straně jsme měli problémy, moc nefungovala spolupráce Andrej Čenda, ale časem se vše upravilo. Výborný výkon podal Štěpán, který, ač dlouho nehrál, dělal na levé straně Pragovce velké problémy a z jedné jeho akce jsme také dali pátou branku, když centr dopravil do sítě Milan. Už před tím soupeř snížil - centrovaný míč zapadl do sítě. Gól sice náhodný, ale zasloužený, protože Dan měl ve druhé půlce hodně práce a minimálně dvě tutovky vychytal.

První půle ukázala zkrátka cestu – týmový koncentrovaný sebevědomý výkon s náběhy do volných prostorů a efektivní koncovkou. Taky bych ještě poukázal na nekomplikovanou rozehrávku, kde jsme měli první malý problém na konci prvního poločasu, když jsme hráli už moc profesorsky.

Makáme dál, jedna vlaštovka úspěšné jaro nedělá. Příští sobotu jedeme do Uhříněvse, a pak už začíná soutěž, kde se teprve ukáže, jak na tom opravdu jsme. Ale dneska SUPER!

Vršovice B (muži+dorost) - Nehvizdy 5:2 (2:2)

01.03.2024 00:13

Celkem nehezký zápas (první půle ještě celkem šla) skončil naší výhrou hlavně díky poměrně kvalitní finální fázi. První branku za muže si připsal Viktor (hlavou po rohu) a střeleckou "smůlu" snad prolomil Balda. Každopádně nastoupilo 8 kluků z dorostu a byla to pro ně další cenná zkušenost.

Touto výhrou jsme si v předstihu zajistili vítězství v turnaji.

Nominace na čtvrtek a neděli

27.02.2024 21:56

Ve čtvrtek poslední zápas s muži v Nehvizdech, odjezd z Unionu v 17:30 - nominace: Tomáš P., Tomáš J., Balda, Viktor, Honza, Kuba, Milan.

V neděli zápas jen pro dorost s Pragovkou v Nehvizdech. Výkop v 10:00. Nominace: Kuba A., Kryštof A.. Balda, Teo, Štěpán, Sam F., Honza, Matěj, Dan, Tomáš J., Albert, Sam M., Neubi, Tomáš P., Viktor, Čenda, Andrej, Milan.

Sraz v 8:30 na Unionu, kde se rozdělíme do aut.